Lidé - zvířata

30. září 2011 v 15:15 |  Téma týdne
Lidé - zvířata =/
(Téma: Společnost)


Případ 1.

Po vyšlapané luční cestě mířil k městu mužv nejlepších letech. Měl radost z vydařeného dne. V práci zaměstnance jen chválil - odváděli poctivou a slušnou práci. Opravdu si nemohl stěžovat. Pár let otevřené pekařství stále prosperovalo. Vesele si vykračoval a pískal si spolu s větrem pročesávajícím jeho kadeře.

Na kraji městečka potkal tuláka zahaleného ve starých hadrech. "Amužnu, prosím, milostivý pane," zaprosil, zůstal v uctivé vzdálenosti, sklonil hlavu a natáhl dlaň směrem vzhůru.

Obchodník vytáhl z aktovky peněženku a žebrákovi nabídl dva tisíce korun. "Tumáš, potřebuješ to víc než já," usmál se.

Tulák částku s jiskřičkami v očích přebral a se"zaplať vám to pánbůh," si šel koupit nové oblečení a najít práci. Šance do nového,šťastného života bez strádání...

Muž zaklapl aktovku, nesundaval ze rtů rozjařený úsměv a vydal se domů za ženou, která na něj už jistě čekala s obědem, aby naplnila s láskou jeho bachor a dítětem, které bylo slušně vychováno a nikdy se neopovážilo použít neslušného slova proti rodičům.

Případ 2.

Podél silnice po děravém chodníku nevrle kráčel můžs podmračenou tváří, díky kterýmžo vráskám vypadal starší. Navztekaně kopl do kamínku a poničil si přitom novou lakýrku - "sakra!" zaklel přitom. Ve firměho namíchli neschopní zaměstnanci. Nesnášel nechápavé lidi a jim musel vše vysvětlovat několikrát. Opavdu doufal, že kauza kterou rozpoutal, se nebudešířit dál. Měl by si dávat na své ,,malé" podvody pozor. Zastrčil si vlasy létající mu do úst za ucho a zavrčel.

U vchodu do metra potkal bezdomovce , zabírajícího půlku dveří. Před ním se válela ošuntělá čepice, hodící se k mundůru a u boku kňučel pes. Oba působili jako hromádka kostí a sledovali lidi stejným výraze v očích.

"Sám mám málo," zamumlal obchodník, obešel špinavá klubka velkým obloukem a jal se prodírat davem a strkat do každého, kdo mu nepůjde z cesty.

Chudák klečící celý den na zemi si na sklonku dne odešel koupit alkohol a zapít žal. Pes mu utekl při motání se ulicemi, aby si našel lepšího pána a on se najednou ocitl na prostranství plném světel. Jednu zařící hvězdu ještě zahlédl, než se skácel na zem a odešel do světa, kde žádný hlad neexistuje.

Muž s aktovkou dorazil domů. Jeho blonďatá žena užspala, držíce v náručí kabelku Luis Vuiton a náctiletá dcera někde tancovala v klubu. "Pochutnal" si na tvrdém rohíku s máslem a ulehl do postele s hlavou plnou starostí.

(Lidé jsou různí, také pohledy, kterými se na ně díváme...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama