Společnost

30. září 2011 v 16:15 |  Téma týdne

Kladu si častokrát otázku, kam se naše společnost řítí. Nejsem v tomhle moc veliký optimista...


Společnost je shluk lidí, které pojí společný zájem, nebo místo, kde přebývají.

Všechny problémy, které na lidstvo spadly, si většinou způsobili sami. Stavíme mnoho továren, vypouštíme z nich nehodící se splašky, zabíjíme tím tvory, kteří ji obývají. Dýcháme škodlivé výpary, někdo si může dopomoci i dehtem v cigaretách, pomáhající hnití zubů, nebo alkoholem a nechat si rozežrat játra. Tohle je však jen o životním stylu.
Společnost si -ať už vědomě nebo ne- způsobila mnoho potíží. Další je pomalu narůstající státní dluh. Lidé na vysokých pozicích si hrabou do kapes, ostatní poctivci, nemající takové štěstí si jen odřou čumák o beton, až se jim zase sníží platy a zvednou poplatky - ať už za cokoli. Nějak se ty soukromé triskáče pro politiky plati musí. Zajímavé je, že přídavky na nepracující, nechci jmenovat konkrétně sorty lidí, abych nebyla z něčeho nařčena, vydělávají ti poctiví chudáci.

Problémy začneme řešit, až nám začnou tzv. lízat zadek. K čemu vláda. Stát si pomůže sám a za nedlouho se pod mostem bude choulit víc lidí. Rozděleni na 2 společenské skupiny...nemajetní a boháči. Najde někdo konečné řešení tohoto problému?

Někdy je však příjemné být její součástí. Myslím tím kamarády, rodinu, různé spolky, kterých se mohu účastnit. Některé věci dokáží člověka podržet nad vodou a nedonutit ho skočit z mostu, pod kterým vedou koleje. Člověk se může těšit do školy, nebo práce, nikoli na vykonávanou činnost, ale na kolektiv.

Zajímavé je, že v době které žijeme - bez válek a snad i bez hladomoru, si lidé vymýšlí různé styly. Na iternetu se to jen hemží lidmi, kteří nechtěli být nadále jako ostatní. Nasadí si okovaný pásek, nebo kalhoty s rozkrokem u kolen a hned se lišíme - ne však tím, že jsme lidé.

Další věcí je tolerance. Nyní už lidem nepřijde divné oznámení: "jsem homosexuál." S mnoha věcmi se dá smířit. Horší je někomu říci, že jste úchyl. Druzí, neinformovaní, si poté většinou představí profil vraha, co po nocích chytá v parku malé děti a poté jim ubližuje (ošklivá představa). V mém okolí jsem se téměř nikdy s takovou reakcí nesetkala. Důvodem bude nespíš to, že -dá se říci- nikdo z nich není úplný svatoušek. Nedokáži si představit výraz mé věřící spolužačky, kdyby jí tohle o sobě někdo řekl. Nejspíš by ho poslala do horoucích pekel.
Společnost je různá. Neexistuje dobro a zlo. Každý v sobě má obě strany. Sám se rozhodne jakou si vybere. Lidi si vámi otírají zadek, nebo nekompromisně a nenápadně sám využívat druhé k vlastnímu prospěchu. Kloubíme tyto protiklady dohromady celý život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukky Lukky | Web | 30. září 2011 v 18:58 | Reagovat

to je pravda :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama