Ticho

23. září 2011 v 16:34 | Mína Van Helsing |  Téma týdne
Dokáže být inspirující, někdy také řádně sebedestruktivní...Pod rouškou ticha dokáže člověk přemýšlet nad různými věcmi. Každodenních problémech, vztazích, životností motorové mouchy na ruční pohon. Je mnoho věcí, nad kterými se dá - po večerech, rozjímat. Jakmile se dostaneme do takového stavu, častokrát znuděného, teprve potom nastane kreativita naší duše. Myšlenky vyvřou na povrch, i takové, jež raději měli zůstat skryté pod poklicí a to se začnou dít věci nevídané.

Dopřávám si klidné, tiché chvilky jen málokdy. Nesnáším ty depresivní stavy, do kterých upadám při nečinnosti v tichu. Díky tomu, abych do nich neupadla, píšu, kreslím, nebo trávím dny v knížkách. Tichý pokoj - dokonalý způsob mé sebedestrukce. Vždy mi hraje nějaká uklidňující hudba jako kulisa, jako třeba teď Blind Gurdian - nedělám reklamu.
Někdy je to však příjemné. Například v zimě. Sedět u okna, koukat, jak sněží a přemýšlet - většinou o tématu psaní, nebo pokračování načaté kapitolové povídky.
V létě se pohodlně usadit do trávy u lesa, koukat na vesnici a užívat si teplého počasí. Žmoulat v ruce klasy obílí. V ještě lepším případě se společností milovaného člověka. Rozjímat po uspěchaném dni mezi protivnými lidmi, tvářícími se jako kyselé okurky brázdící ulice našeho hlavního města.

Nevětší klid je na jednom jediném místě. Tam, kde je spoustu lidí, přesto nikdo z nich už nikdy nepromluví, pokud nevěříte na duchovní věci. Každoroční dušičky se unáší na vlnách klidu a mnohdy i depresí. Procházet mezi náhrobky, pročítat letopočty na kamenech a častokrát se udivovat nad krátkým časem, jež strávila bytost mezi námi. Lidé jsou jen pytlíčky s krví, které po odtikání hodin jiní polijí kyselinou, vypustí do řeky a kosti rozemelou do klobás. Kde jsou ty staré časy alá mrsknout do dřevěné truhly a zahrabat pod kytičky…

S tímto námětem mě napadá pár povídek. Ve středu dění by se ocitli knihovníci, ajťáci a jiní, na první pohled, introvertní lidé.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Juli Juli | Web | 23. září 2011 v 19:34 | Reagovat

Moc hezký článek. Jsi tak trochu snílek, ne ?

2 mina-van-helsing mina-van-helsing | Web | 23. září 2011 v 19:42 | Reagovat

Děkuji.
A ano, jsem tak trochu snílek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama