Škola: Inspirace, nebo instituce?

9. října 2011 v 12:27 |  Články
ŠKOLA: INSPIRACE, NEBO INSTITUCE?

10. Napište svůj názor na jedno z témat ze školství, o kterých se nyní hodně mluví: sexuální výchova, státní maturita, v kolik hodin má škola začínat, kolik času v ní mají studenti trávit…
(Téma MF Dnes)


Tati, jak to dělají hadi?

Myslím si, že sexuální výchova na školách je velmi prospěšná. V dnešní době, kde neexistují tabu není tak potřebná, ale v některých rodinách se o takových věcech zkrátka nemluví. Výsadou rodičů je, aby trpělivě odpovídali na otázky svého dítěte, samozřejmě musíme vzít v potaz věk.

Například -mě neznámá- babička otevřela časposis pro teenagery a po pár vteřinách listování se zhrozila, že už i dvanáctiletí chtějí sex..

Dnešní svět se opravdu odvíjí jiným směrem. Já si ve třinácti letech ještě hrála s mojí sbírkou koníčků a na milostné věci ani nepomyslela. Dnešní teenageři jsou však někde úplně jinde. Raději se muchlují za keřem a zkoumají, co by jejím očím ještě mělo být skryto. Poté jen čekají na vysněnou hranici 15 let, kdy okukování přenesou do praxe. Ne všichni jsou ale takoví. Díky nim by se sexuální výchova na všech základních školách zavést měla.

Ubylo by nechtěných těhotenství, nešťasných matek a odložených dětí. V základech se vysvětlí, že děti nenosí čáp, ani vrána. Zváží se všechny možnosti antikoncepce. Někteří zavírají oči před nebezpečím přenosu nemocí, jiní o nich ani nevědí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terezka Terezka | Web | 9. října 2011 v 12:55 | Reagovat

Odpověď na tvůj koment: přesně :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama