Život bez elktřiny

8. října 2011 v 17:31 |  Téma týdne
Nastal již večer. Rozsvítím svícen na nočním stolku, jediný zdroj světla v celé místnosti. Otevřu rozečtenou knihu nasměruji ji blíže k plamenům. Některé stránky pamatují své vzplanutí z mé nepozornosti.
Zachumlám se do pokrývek a přehodím přes ně vzácnou sobolí kožešinu, předávající se celá pokolení. Nastal podzim a přeci již jen není takové teplo.


Dnes si už jen těžko dokážeme představit život bez technických vymožeností. Bez toho, že bychom si ráno rozsvítili lustr, udělali kávu, pustili rádio z něhož se linou hlasy lidí, oznamující nám, co se přihodilo nového, popadli tašku a vydali se na autobus, dopravící nás až k zaměstnání, kde si hned ráno pustíme počítač a vrhneme se na svou e-mailovou schránku. Aneb bez elektřiny se zhroutí celý svět a nastane chaos.

Těžko bychom se obešli bez mobilních telefonů. Nedokázali bychom mezi sebou komunikovat jinak, než pomocí písmenek na displejích.
Další věcí je městská doprava. Na pár hodin se zastaví metro a lidé se stanou bezradnými. Na daleké vzdálenosti je nemožné se dostat pomocí kola, koloběžky a už vůbec ne autem, které vytáhne provětrat ten den každý. Koně do toho humbuku by také bylo značně nevhodné tahat a silně pochybuji, že má aždý dnešní průměrný člověk za domem stodolu s lichokopytníkem.
Usnadňují nám tyto věci život, nebo naopak radikálně komplikují?

Svět se hrne nezastavitelně kupředu a lidé vymýšlejí dajší a další hračky zpříjemňující občanům život a podporující jejich lenost.

Pendact - Day of War
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Šotek..XD Šotek..XD | Web | 20. ledna 2012 v 15:49 | Reagovat

moc hezký článeček..XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama