(Vše)mocná hromada debilů

10. března 2012 v 14:33 |  Téma týdne
Téma týdne: MHD

Běžné situace co mohou potkat ve vlacích i vás. Nejsou zas tak neobvyklé. Někdy je cestování městskou hromadnou dopravou opravdu ukrutně obohacující zážitek.

Jen si to představte. Ve vlaku k vám přistoupí páreček důchodců a ve své vážné rozpravě, jak je v dnešní době vše drahé a mládež je naprosto úděsně nevychovaná, vám drobí na oblíbenou bundu a blbě se na vás šklebí, i když jste na tomto místě seděla první. Ano, zrovna oni by měli o vychovanosti vyprávět. Vrátíte jim pitvorný obličej a dál koukáte z okna. Proč si ze začátku slunečného odpoledne kazit náladu.
Do metra se natlačí skupinka madých lidí a vměstnají vás do rohu ke dveřím. Mačkáte se na sklo a po chvíli vyšumíte a jdete si stoupnout do růžku, kde není tak plno. Ovšem je zde jiný tvor, který ve své lascivní touze přejíždí rukou po lesklé bundě zrovna tam, kde je umístěn váš ctěný zadek. Úchylové jsou všude, ale tohle je moc. ,Koukat ale nesahat!' Popostoupíte bez ohlédnutí jinam. Uprostřed vozu snad nikoho nenapadne "obšťastňovat" vaši zadnici svými dotyky. Metro cukne a v ten okamžik strhne i sešlého muže přímo na vás a plnou vahou zašlápne vaše naleštěné kožené boty. Toto je vrchol. Odře věc, na které si nejvíc bazírujete, ani se neomluví. Nakopnete ho za to s rozmachem do povislého laloku pod zády. Odporoučí se do dostatečné vzdálenosti od vás a jen vyvaleně kouká, stejně jako zbytek podzemního vlaku. Ale stejně nemůžou nic udělat. Díky Bohu vystupujete. Ne, nebudete si kazit náladu odřenými botkami, spraví to trocha labela. Zhlubka se nadechnete a prodíráte se davem ke schodům. Lidé se jako šílené krávy tlačí na sebe a vy pociťujete paniku z nedostatku místa. Chcete křičet, kousat a utéct pryč...

Možná to moc prožívám, ale tyhle věci se dějí a stále se opakují. Akorát já nikoho nenakopávám. Asi začnu :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama