Světová válka Z

26. prosince 2013 v 21:55 | Vilhelmína
Světová válka Z
(World War Z/ 2013)

Hororový kousek se spoustou nemrtvých a jednou šťastnou rodinkou...
...než se jim převrátí celý svět naruby.
Popravdě jsem vůbec netušila, do čeho jdu. Film nám po Vánocích pustil táta z dlouhé chvilky. A musím říct: "Lepší pohádku si člověk vážně přát nemůže."

Od první chvíle tušíte, že se něco přihodí. Jinak by se to nejmenovalo Světová válka Z. Nejdříve Vás však klame pocit poklidného všedního dne jedné harmonické rodinky. Provedou každodenní ranní rituály a vyrazí jako malá spokojená hromádka za povinnostmi do velkoměsta. Hned v prvních minutách filmu přijde dramatická zápletka. Od napětí si neodpočineme na dlouho.

Uražení Garryho zrcátka od auta uspěchaným policistou na motocyklu, následný výbuch v daleké ulici a průjezd obrovské cisterny přes obrovskou kolonu aut - nehledě na to, že usmrtí pár lidí, nás hned uvede do akčního děje. Rodinka musí od té doby prchat před krvelačnými zombie, než najde díky kamarádovi od OSN úkryt na letadlové lodi.

Garrymu je následně oznámeno, že pokud jim nepomůže chorobu vymýtit, vyhodí z lodi jeho milovanou manželku a dvě roztomilé dcerky. Otec proto opustí rodinu a vrhne se přímo do středu chaosu. Celý film ustřeluje nemrtvým hlavy a jiné části těla, aby se pár minut potom mohly příšery napřímit a pokoušely se dál pokousat nejen jeho, ale i zbytek výpravy. Přitom hledají původ nemoci.

Může tohle dopadnout dobře?

Na zbytek filmu už se podívejte sami…nebudu vám kazit překvapení.

Musím říct, že se mi film velmi líbil. Zážitek ještě umocňovaly 3D brýle. Ty bestie se plížily po celém obývacím pokoji. Lezly po kanapi, skákaly po nás a snažily se zasáhnout tu nejlepší tepnu pro přenos šílené vztekliny.

Největší myšlenkou filmu je, že se epidemie rozšířila po celém světě, a díky tomu štáb cestuje po různých zemích a natáčí s rozmanitými skupinami lidí. V doplňkovém materiálu se můžeme dozvědět, že se vědci inspirovali rojením mravenců. Stádový efekt byl velmi dobře použit na zombie, když se kupily na bariéry Jeruzaléma, nebo při probíhání ulicemi. Připomínaly spíše stádo splašených ovcí bez jakýchkoli pudů sebezáchovy.

Doporučuji všem fanouškům katastrofických filmů s malou (ale alespoň nějakou) nadějí na záchranu naší planety.

Trailer:


(Rozcestník: Menu - Umění -> Filmy)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama